Alvast excuses, ik sla weer een beetje door……
Rome is niet in 1 dag gebouwd. Keulen en Aken ook niet. Den Hoorn JO11 (de hele lichting) is pas toe aan de fundering. Op die fundering staan spelers welke gaan uitgroeien tot pilaren. Een paar steunpilaren van ijzer maar ook een aantal marmeren pilaren. Er zijn pilaren bij die zo ijverig zijn dat ze denken in 1 dag de hele boel op te kunnen tuigen. Nee, nee jongens, we bouwen geen tentenkamp op maar een fort. Een onneembare vesting met een levensgevaarlijke aanvalslinie. Defensieve boobytraps, slimme betrouwbare verbindingsstukken en een paar scherpschutters. Vandaag heb ik een leger in actie gezien, geen doorsnee leger maar een leger vergelijkbaar met de Sayeret Matkal (die klinkt het lekkerst; zie wikipedia). Een elite groep. Maar dan een elite groep in opleiding. In ontwikkeling. Er worden veldslagen gewonnen, maar zeker ook nog verloren. Ik zie wel dat jullie oprukken richting Rome, Aken en Keulen. Als vliegende reporter viel ik erin vanaf het 2e kwart. Ik kreeg ingefluisterd van de toeschouwers dat de slag zeker nog niet geslagen was. Jullie zetten de tegenstander onder druk, maar vuurden een aantal maal mis. Er werden offers in de vorm van tegentreffers gebracht en dus moest er na 2 kwarten gerust worden met een 1-3 achterstand. Het 3e kwart zal de geschiedenis ingaan als de slag bij Den Hoorn. Er werd geïnfiltreerd diep in het vijandelijke gebied. Middels gecodeerde taal werd de verdedigingslinie schijnbaar compleet aan gort gespeeld en aan de kant van de opponent vielen slachtoffers. Geen dooien maar zichzelf verliezende soldaten. De onmacht stond in hun ogen. De allerlaatste actie tijdens de slag om Den Hoorn vond plaats in het 4e kwadrant. Ultiem samenspel van elkaar volledig vertrouwende teamgenoten werd helaas niet afgemaakt. Desalnietemin was Den Hoorn weer ingenomen met een 4-3 stand en werd de vlag al gehesen. Tijdens het 4e kwart werden de helden onthaald en kon er feest gevierd worden!
Over en sluiten

Jochem